Doğrudan Saç Ekimi (DHI)

DHI nedir?

Erkeklerin yüzde 85’inden fazlası 50 yaşına kadar saçları inceliyor. Kadınların yüzde 50’sinden fazlası da yaşamları boyunca gözle görülür miktarda saç dökülmesi yaşayacaktır.

Kaybolan saçların yeniden uzamasına yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. Foliküler ünite nakli (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) en yaygın iki tekniktir.

FUT sırasında, bir cerrah kafa derinizin arkasından bir şerit saç keser ve tek tek saç köklerini çıkarır. FUE sırasında bir cerrah, folikülleri doğrudan kafa derinizden alır. Her iki ameliyatta da saç kökleri saç derinizin saçsız bölgelerine yerleştirilir.

Doğrudan saç ekimi (DHI), DHI Global Medical Group şirketi tarafından oluşturulan FUE tekniğinin bir modifikasyonudur.

FUE’de bir cerrah, saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları manuel olarak keser. DHI sırasında, her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem şeklinde araç kullanırlar.

DHI ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceleyelim. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için bunu FUT ve FUE ile de karşılaştıracağız.

Doğrudan saç ekimi nasıl çalışır?

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedürü izler. Cerrahınız saç köklerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından alır ve saçsız alanlara yerleştirir. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

İşlem sırasında genel olarak bekleyebilecekleriniz şunlardır:

  • Cerrahınız başınızı tıraş edecek ve uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır.
  • Cerrah, ince uçlu bir alet kullanarak başınızın arkasından saç köklerini çıkaracaktır.
  • Saç kökleri kalem şeklindeki bir alete yüklenecek ve saç derinizin saçsız kısmına yerleştirilecektir.
  • Cerrah bir antibiyotik krem ​​uygulayacak ve tüm bölgelere bir bandaj uygulayacaktır.

FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması genellikle yaklaşık 8 saat sürer, ancak tam süre ekilen saç kökü sayısına bağlı olarak değişebilir. Ameliyatın tüm sonuçlarını görmek 12 ila 18 ayı bulabilir.

DHI prosedürüne kim ihtiyaç duyar?

Saç dökülmesinin en yaygın türü olan androjenik alopesi hastaları saç ekimi için en iyi adayları yapar. Bu durum genellikle erkek veya kadın tipi saç dökülmesi olarak adlandırılır.

Aşağıdaki özellikler de sizi saç ekimi için iyi bir aday yapar:

  • Yaş. Saç ekimi yaptıran kişilerin 25 yaşın üzerinde olması gerekir. Bu yaştan önce saç dökülmesi daha öngörülemez.
  • Saç çapı. Daha kalın saçlara sahip kişiler, genellikle daha ince saçlı kişilere göre daha iyi sonuç alırlar. Daha kalın saçlar, her bir saç köküne daha fazla koruma sağlar.
  • Donör saç yoğunluğu. Donör bölgelerinde saç yoğunluğu santimetre kare başına 40 folikülden daha az olan hastalar saç ekimi için zayıf adaylar olarak kabul edilir.
  • Saç rengi. Açık renkli veya ten rengine yakın saç rengine sahip kişiler genellikle en iyi sonuçları elde eder.
  • Beklentiler. Gerçekçi beklentileri olan insanlar, sonuçlarından büyük olasılıkla memnun kalacaklardır.