Kaş Ekimi

Geleneksel olarak, ince veya seyrek kaşların çaresi, kaş kıllarını “doldurmak” için makyaj ürünlerine güvenmek olmuştur. Bununla birlikte, daha kalıcı bir çözüme olan ilgi artmaktadır: kaş ekimi.

Kaş ekimi, bir kozmetik veya plastik cerrah tarafından kendi saçlarınızın transferi ile yapılır.

İjlal Sayar

Prosedür basit görünmekle birlikte, maliyetten risklere ve yan etkilere kadar dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Kaş ekiminden ne bekleyeceğinizi ve bu ameliyatın sizin için doğru olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi, saç greftlerinin (tıkaçların) kaş bölgenize aktarıldığı kozmetik bir işlemdir. Bu hedef, bu greftlerden yeni saçların çıkarak daha dolgun bir görünüm üretmesidir.

Prosedür

Gerçek prosedür, geleneksel saç ekimine benzer.

Kaş kılı greftleri kulaklarınızın üstündeki kıllardan alınır. Bir cerrah sadece tek tek saçları değil, saç köklerini de aktarır. Bu, ilk aktarılan tüyler döküldüğünde kaşlarınızda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya yardımcı olur.

Genel anestezi verildikten sonra, cerrah folikül donör bölgelerinde ve kaşlarınızdaki ekim bölgelerinde küçük kesikler açacaktır. Tüm süreç yaklaşık 2 ila 3 saat sürer.

Artılar ve eksiler

Kaş ekimini önerenler, yeni kılların size ait olduğu için doğal göründüğüne dikkat çekerler. Prosedür ayrıca kaş makyajı ihtiyacını da sınırlayabilir.

Bununla birlikte, bu prosedürün dezavantajları da bildirilmiştir. Birincisi, maliyetli. Tam sonuçları görebilmeniz için yeni foliküllerin “alması” da birkaç ayı bulabilir. Son olarak, bu yeni foliküllerin yeni saç üretmeme ihtimali vardır.

Kaş ekiminde iyileşme nasıldır?

Kaş ekiminin iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İlk birkaç gün içinde kaşların etrafında biraz kabuklanma olduğunu fark edeceksin. Bunları seçmemek önemli.

Ameliyatınızı takip eden 3 haftaya kadar şiddetli egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir. Bölgede herhangi bir kanama, şişme veya iltihap hissederseniz cerrahınızı arayın.

Birkaç hafta sonra ekilen saçların döküldüğünü görmeye başlayacaksınız. Bu tamamen normaldir. Yeni kaş kıllarınız önümüzdeki birkaç ay içinde çıkmaya başlamalıdır. Bu arada ekilen saçları kaş uzunluğuna kadar kısaltmanız gerekebilir.